30 Mart 2015 / Pazartesi
Son Güncelleme 10:30
Son Eklenen Haber: ALMANYA PKK YASAĞINI GÖRÜŞECEK
Canli
Video
Foto Galeri
HAVA DURUMU

Android App Download
Güncelleme: 2011-11-22 15:35:00 +01 | Okundu: 1634
Yazı Boyutu 18 Punto 12 Punto
Dövizli askerlik 10 bin Euro oldu
Başbakan recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen, bedelli askerlik şartlarını açıkladı. Dövizle askerlik hizmetinde, 21 günlük, temel eğitime tabi tutulma şartı kaldırılıyor, askerlik bedeli ise, 10 bin Euro'ya çıkarılıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün yurtdışında yaşayan Türkler için dövizli askerliğin 10 bin euroya çıkarıldığını ve 21 günlük askeri eğitimin de kaldırıldığını açıkladı.

Erdoğan merakla beklenen bedelli askerlik ve dövizle askerlik konusunda yaş sınırı ve bedele ilişkin açıklamaları konuşmasının sonuna sakladı.

Erdoğan açıklamasında.

Recep Tayyip Erdoğan:

Oturma ve çalışma iznine sahip olarak işçi ve işveren sıfatıyla veya bir meslek ya da sanatı icra eden, toplam en az 3 yıl süreyle fiilen yabancı ülkelerde bulunanlar 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar başvurdukları taktirde 5 bin 112 Euro karşılığı dövizle askerlik hizmetini yerine getiriyorlardı. Aynı şekilde 38 yaşına kadar başvurmayanlar ise 7 bin 668 Euro karşılığı bu hizmeti yapıyorlar. Dövizle askerlik hakkından yararlananlar 21 günde temel askerlik eğitim alıyorlardı. Hazırladığımız yeni tasarı ile dövizli askerlik hakkı kazananlar için 38 yaş sınırı gözetilmeksizin 10 bin Euro bedel ile askerlik görevini ifa etme hakkı getiriyoruz. Ayrıca bu hakkı elde edenlerin 21 gün olarak aldıkları temel eğitimi de tamamen kaldırıyoruz. Yani dövizli askerlik hakkına sahip olanlar sadece 10 bin Euro ödemek suretiyle bu yükümlülüğü yerine getirmiş olacaklar.

dedi.

Yazdir Pdf
| |